Apie mane

Esu politologas ir viešųjų ryšių bei organizacijų plėtros specialistas, sukaupęs dviejų dešimčių metų tarptautinę darbinę patirtį Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Dėstau komunikaciją Vilniaus universitete, esu brendingo agentūros Neue Unica strategijos vadovas ir partneris bei įmonės Fipra Lithuania konsultantas. Buvau VšĮ „GO Vilnius“ (Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros) steigiamasis direktorius. Nuo 2015–2017 m. priklausiau Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui, 2016 m. buvau išrinktas į partijos etikos komisiją. Nuo 2011–2015 m. buvau Vilniuje veikiančio Europos humanitarinio universiteto plėtros ir komunikacijos prorektorius.

26731614_1962247580704787_1912467520182039235_n

Gimiau ir užaugau lietuviškoje šeimoje Amerikoje. Prieš atvykdamas gyventi Lietuvoje 2011 m., aktyviai prisidėjau prie lietuvybės palaikymo užsienyje; buvau Los Andželo lietuvių bendruomenės prezidentas bei Los Andželo-Kauno miestų seserų programos vadovas, dirbau žurnalistu Laisvosios Europos radijo lietuvių redakcijoje Prahoje ir Lietuvos radijo korespondentu, vadovavau JAV Pilietinio švietimo centro programoms Rytų Europoje ir buvau šios viešosios įmonės plėtros direktorius. 2006 m. įgijau politikos filosofijos daktaro laipsnį Kalifornijos Claremont Graduate universitete.

T. Bauras (LRytas)
Su Vilniaus meru pasveikiname aktorių William Shatner, kurio seneliai iš Lietuvos.

Mano seneliai ir proseneliai buvo aktyvūs Lietuvos piliečiai, pedagogai bei valstybės tarnautojai. Prosenelis Juozapas Akmenskis buvo Steigiamojo ir Pirmojo Seimo narys, valstybės revizorius.

Kitas prosenelis, Vincas Ruzgas – pedagogas ir muziejininkas (jo įkurtą Švietimo istorijos muziejų ir Vinco Kudirkos viešąją biblioteką galite aplankyti Kaune).

Prie Vroclavo
Močiutė Elena (dešinėje) su seserim Ona ir Onos vaikais karo metu prie Vroclavo

Močiutė Elena Akmenskaitė-Ruzgienė ilgus metus vadovavo Niujorko lietuvių mokyklai; jos sesuo, teta Ona Žilius-Žilevičienė su vyru Danieliumi pripažinti pasaulio teisuoliais Izraelyje už žydės mergaitės išgelbėjimą nuo Holokausto.

Močiutė Vincenta Rapšytė-Udrienė nepriklausomoje Lietuvoje buvo mokytoja; sulaukusi įspėjimų apie gręsiančias represijas, su vyru Teodoru Udriu ir dviem mažais vaikais (vienas jų – mano tėvas Arūnas) pasitraukė į Vakarus. Senelis Algirdas Ruzgas – garsus filatelistas ir numizmatikas.

Mano tėvas Arūnas ilgus metus dirbo energetikos bendrovės Consumers Energy advokatu, mano motina Virginija Rūta dėsto užsienio kalbas. Abu gyvena JAV, Mičigano valstijoje. Turiu seserį ir du brolius, kurių vienas – Almis – sukūrė San Diego miesto savivaldybės analizės ir rezultatų skyriui ir yra mero štabo vadovo pavaduotojas.

Plačiau apie mano veiklą skaitykite mano viešoje Facebook paskyroje (liet. k.).

Už titulinę nuotrauką dėkoju fotografei Neringai Rekašiūtei.

%d bloggers like this: